ŠILDYMO SISTEMŲ PALYGINIMAS

Elektrinis grindų šildymas Grindų šildymas vandeniu Radiatoriai (centrinis) šildymas Carbontec šildymas
Šaltos sienos Šaltos sienos Šaltos sienos Šiltos sienos
Šiltos grindys Šiltos grindys Šaltos grindys Šiltos grindys
Stipri dulkių cirkuliacija Stipri dulkių cirkuliacija Stipri dulkių cirkuliacija Žema dulkių cirkuliacija
Efektyvumas = 50-60% Efektyvumas = 72% Efektyvumas < 30% Efektyvumas iki 98%

KUO INFRARAUDONASIS ŠILDYMAS PRANAŠESNIS UŽ KONVEKCINĮ (CENTRINĮ) ŠILDYMĄ?

Šilumos perdavimas infraraudonaisiais spinduliais yra paprasčiausias, seniausias ir natūraliausias žmogui žinomas šildymo būdas. Būtent tokiu būdu skilnda Saulės spindulių šiluma, šiluma nuo laužo ar tosteryje skrudinama duona. Šildymas infraraudonaisiais spinduliais iš esmės skiriasi nuo konvekcinio šildymo tuo, kad šilumos perdavimui nereikalingas tarpininkas (oras ar vanduo). Tai reiškia, kad šilumos šaltinis tiesiogiai perduoda šilumą kitiem aplink jį esantiem objektam neprarasdamas šilumos energijos šildant orą. Kaip žinia oras prastai sulaiko šilumą ir dėl to ši labai greitai išsisklaido.

Visi objektai, tame tarpe ir žmonės, sugeria ir skleidžia infraraudonuosius spindulius priklausomai nuo juos supančių objektų temperatūros. Jeigu žmogus yra šiltesnės temperatūros už jį supančia aplinką – jis savo šilumą spinduliuos supančiai aplinkai ir jausis pats šaltai. Būtent dėl to, netgi prie komfortiškos kambario temperatūrors (21 ar 22 laipsnių Celsijaus) žmogus sėdintis prie įšalusios lauko sienos jausis šaltai. Atvirkštinis efektas pasiekiamas patalpas šildant infraraudonųjų spindulių pagalba. Kadangi nuo šilumą generuojančio elemento sušyla visi patalpoje esantys objektai (grindų ir sienų paviršiai, baldai ir t.t.), žmogus supamas tokios šiltos aplinkos komfortiškai jausis prie žemesnės patalpos oro temperatūros. Tai leidžia patalpose laikyti žemesnę temperatūra ir taupyti energijos sąnaudas. Skaičiuojama, kad kiekvienas laipsnis padeda sutaupyti apie 6% energijos skirtos šildymui, o subjektyvus šilumos pojūtis dėl to lieka nepakitęs.

Negana to, infraraudonaisiais spinduliais šildomoje patalpoje nėra džovinamas oras ir nevyksta konvekcinė oro cirkuliacija. Tai padeda išlaikyti naturalią patalpos oro drėgmę ir iki minimumo sumažinti dulkių susidarymą.

 

Eksperimentas, atliktas John B.Pierce USA laboratorijoje, atskleidė efektyvaus šildymo esmę:
Žmonės buvę kambaryje su šaltomis sienomis, kurio oro temperatūra siekė 50 laipsnių Celsijaus – smarkiai šalo, o tuo tarpu žmonės, kurie buvo šildomų sienų kambaryje su vos 10 laipsnių oro temperatūra – prakaitavo.

*Šaltinis: Technical information „Heat emission, the primal energy source, is on trend again“. Nuremberg, TT Technotherm GmbH

APYTIKSLIS 100 KV. M. NAMO ŠILDYMAS

Išlaidos, €
Dujos Tradicinis šildymas elektra Carbontec
50 m išorinio dujotekio projektavimas 550
Šildymo sistemų ir boilerių projektavimas 420
Išorinio ir vidinio dujotiekio įrengimas 2000
Katilo kaina 620 620
Katilo montavimas ir prijungimas 275 275
Radiatoriai 420 420
Metalplastikas ir kiti priedai 275 275
Vidaus elektros instaliacija ir šildymo radiatorių montavimas 550 550
Carbontec šildymo medžiaga 2150
Papildoma įranga 880
Termostato instaliacija 1220
Įrengimo išlaidos: 5110 2140 4250
Už suvartotus išteklius (dujas / elektrinos energiją) per mėnesį 96 137 82,5
Vieno šildymo sezono (8 mėn.) išlaidos 765 1096 660
KIšlaidos remontui ir priežiūrai, skirtos šildymo sezonui 165 40
Iš viso per 5 naudojimo metus 4650 5680 3300