ŠILDYMO INFRARAUDONAISIAIS SPINDULIAIS NAUDA SVEIKATAI

Kas yra infraraudonųjų spindulių šiluma?
Žemės atmosfera praleidžia saulės spinduliuojamą infraraudonųjų spindulių energiją, o kai įšyla Žemė, ji skleidžia infraraudonuosius spindulius. Žmogaus kūnas, kaip ir visi šilti daiktai, skleidžia infraraudonuosius spindulius.
Infraraudonųjų (IR) spindulių šildymas formuoja šiluminį energijos srautą, kuris, kaip ir saulės spinduliai, šildo orą. Šildytuvo siunčiamus ilgųjų bangų šilumos spindulius tolygiai sugeria sienų, grindų, baldų ir kt. paviršiai. Taip jų temperatūra tampa aukštesnė nei oro. Įkaitinti paviršiai šilumą savo ruožtu atiduoda orui, be to oras apačioje, kad ir kaip būtų paradoksalu, yra šiltesnis negu prie lubų. Toks šildymo būdas žmogui malonesnis už įprastą, kuris šildo orą ir kuria konvekcinius srautus.
Infraraudonieji spinduliai teigiamai veikia žmogaus organizmą, jei jų bangų ilgis neviršija bangų ilgio, skleidžiamo paties žmogaus organizmo. Šiuolaikiniai moksliniai tyrimai biotechnologijų srityje parodė, kad būtent tolimieji infraraudonieji spinduliai yra labai svarbūs plėtojant visas gyvenimo formas Žemėje.
Infraraudonųjų spindulių šildymas gali pasigirti tolimosiomis infraraudonosiomis bangomis, kurios teigiamai veikiančia ne tik žmogaus, bet ir naminių gyvūnėlių bei augalų būklę. Toks šildymas ypač tiks viršutinių kvėpavimo takų ir astmos susirgimų profilaktikai, jie atpalaiduoja nervų sistemą, skatina medžiagų apykaitą, mažina aukštą kraujospūdį ir cholesterolio kiekį kraujyje, aktyvina kūno ląstelių veiklą, atkuria odos elastingumą ir stiprina imunitetą, maža to neutralizuoja nemalonius kvapus ir tabako dūmus.

TERAPINIS POVEIKIS

Infraraudonųjų spindulių šiluma šildo raumenis, organus, sąnarius ir kaulus. Ji pagerina kraujotaką ir limfos cirkuliaciją, skatina ligų prevenciją, greitina žaizdų gijimą. Be to infraraudonieji spinduliai pasižymi raminamuoju, antispazminiu bei stimuliuojamuoju poveikiu.

KOSMETINIS POVEIKIS

KRAUJOTAKOS PAGERINIMAS

Skatinant kraujo apytaką, aktyvinamas metabolizmas, ko pasėjoje ląstelės prisotinamos deguonimi ir maistinėmis medžiagomis. Pagreitėjusi limfos apytaka stiprina imunitetą, mažina širdies ir kraujagyslių ligų riziką, sumažina cholesterolio kiekį organizme.

KOSMETINIS POVEIKIS

Pagreitėjusi kraujotaka ir limfos apytaka, pasireiškia anticeliulitiniu poveikiu. Reguliarūs apsilankymai infraraudonųjų spindulių saunoje, šalina iš organizmo susikaupusius šlakus, toksinus ir pieno rūgštis.

PSICHOLOGINIS POVEIKIS

Palanki infraraudonųjų spindulių saunos atmosfera, daro teigiamą įtaką žmogaus psichosomatinei būklei, sukuria komforto jausmą, lengvai pašalina įtampą, nervingumą, stresą, nemigą, suteikia malonumo pojūtį, ir teigiamai veikia visą žmogaus organizmą.