KIEK PRANAŠESNĖ BUS CARBONTEC ŠILDYMO SISTEMA LYGINANT SU ALTERNATYVIOMIS ŠILDYMO SISTEMOMIS?

Elektrinis grindų šildymas Grindų šildymas vandeniu Radiatoriai (centrinis) šildymas Carbontec šildymas
Šaltos sienos Šaltos sienos Šaltos sienos Šiltos sienos
Šiltos grindys Šiltos grindys Šaltos grindys Šiltos grindys
Stipri dulkių cirkuliacija Stipri dulkių cirkuliacija Stipri dulkių cirkuliacija Žema dulkių cirkuliacija
Efektyvumas = 50-60% Efektyvumas = 72% Efektyvumas < 30% Efektyvumas iki 98%

SAUGI IR INTERJERE NEMATOMA, NAUJOS KARTOS ELEKTRINĖ INFRARAUDONŲJŲ SPINDULIŲ ŠILDYMO SISTEMA 36V

Šilumos perdavimas infraraudonaisiais spinduliais yra paprasčiausias, seniausias ir naturaliausias žmogui žinomas šildymo būdas. Būtent tokiu būdu skilnda Saulės spindulių šiluma, šiluma nuo laužo ar tosteryje skrudinama duona. Šildymas infraraudonaisiais spinduliais iš esmės skiriasi nuo konvekcinio šildymo tuo, kad šilumos perdavimui nereikalingas tarpininkas (oras ar vanduo). Tai reiškia, kad šilumos šaltinis tiesiogiai perduoda šilumą kitiem aplink jį esantiem objektam neprarasdamas šilumos energijos šildanti orą. Kaip žinia oras prastai sulaiko šilumą ir dėl to ši labai greitai išsisklaido.

Visi objektai, tame tarpe ir žmonės, sugeria ir skleidžia infraraudonuosius spindulius priklausomai nuo juos supančių objektų temperatūros. Jeigu žmogus yra šiltesnės temperatūros už jų supančia aplinką – jis savo šilumą spinduliuos supančiai aplinkai ir jausis šaltai. Būtent dėl to, netgi prie atrodo komfortiškos kambario temperatūrors (21 ar 22 laipsnių Celsijaus) žmogus sėdintis prie įšalusios lauko sienos jausis šaltai. Atvirkštinis efektas pasiekiamas patalpas šildant infraraudonųjų spindulių pagalba. Kadangi nuo šilumą generuojančio elemento sušyla patalpos grindys, sienos ir kiti jame esantys objektai, žmogus supamas tokios šiltos aplinkos komfortiškai jausis prie žemesnės patalpos temperatūros. Tai leidžia patalpose laikyti žemesnę temperatūra ir taupyti energijos sąnaudas. Skaičiuojama, kad kiekvienas laipsnis padeda sutaupyti apie 6% energijos skirtos šildymui, o subjektyvus šilumos pojūtis dėl to lieka nepakitęs.

Negana to, infraraudonųjų spindulių šildymas nedžiovina oro ir nevyksta konvekcinė oro cirkuliacija. Tai padeda išlaikyti naturalią patalpos oro drėgmę ir iki minimumo sumažinti dulkių susidarymą.

Infografikas|Infraraudonųjų spindulių šildymo sistema|Carbontec

Eksperimentas, atliktas John B.Pierce USA laboratorijoje, atskleidė efektyvaus šildymo esmę:
Žmonės buvę kambaryje su šaltomis sienomis, kurio oro temperatūra siekė 50 laipsnių Celsijaus – smarkiai šalo, o tuo tarpu žmonės, kurie buvo šildomų sienų kambaryje su vos 10 laipsnių oro temperatūra – prakaitavo.

*Šaltinis: Technical information „Heat emission, the primal energy source, is on trend again“. Nuremberg, TT Technotherm GmbH